CHI FLOW

Czego nauczysz się?

Ćwiczenia mają na celu wzmocnienie, zrównoważenie rozciągnięcie, skoordynowanie i zintegrowanie lewej strony ciała z prawą, jego górnej części z dolną, a kończyn z wnętrzem. Trening pomaga zintegrowaniu ciała z umysłem. Ruchy ciała współgrają z rytmicznym, świadomym oddechem, wieloma składnikami kognitywnymi i emocjonalnymi, w tym ze skupioną uważnością, zwiększoną samoświadomością, wizualizacją, obrazowaniem i intencją. Pomaga integracji ze społeczeństwem i światem zewnętrznym. Na poziomie osobistym uczy uczy właściwie odczytywać i reagować na sygnały zewnętrzne. 

potrafisz świadomie oddychać, łącząc oddech z umysłem, zmożesz kontrolować stany emocjonalne
świadomie poruszać się w życiu codziennym, likwidując przeciążenie mięśniowe, w tym spowodowane czynnikami stresu
zarządzać środkiem ciężkości dla lepszej koordynacji i stabilności ciała
wizualizować i doświadczać odczucia fizyczne, przenosząc uwagę on wewnątrz – na zewnątrz

Przepuszczanie Chi przez ciało

Przepuszczanie Chi przez ciało

Skupianie się i odczuwanie dowolnej części ciała porusza obecną w niej energię Chi, tym czasem myślenie o niej z całą pewnością nie poruszy Chi w twojej głowie.
Skierowanie Chi w Dan Tian

Skierowanie Chi w Dan Tian

Stwierdzono wpływ tej praktyki na usuwanie takich dolegliwości jak choroby serca, wątroby, układu trawiennego reumatyzmu i artretyzmu.

Podstawy

Podstawy

Bycie obecnym bez starania się, by cokolwiek zmienić, jest jedną z najtrudniejszych i najgłębszych zasad Tai Chi. W nierobieniu nic nie pozostaje niezrobione.

Korzyści z regularnych ćwiczeń

Korzyści z regularnych ćwiczeń

Jeżeli podjąłeś decyzję by ćwiczyć i ta decyzja jest podpartą działaniem, to jest pierwszy krok w kierunku własnego rozwoju.

Czym jest CHI?

Czym jest CHI?

U człowieka mocne Chi wyraża się jako zdolność do realizowania postawionych celów, brak zablokowań w ciele, lepsze funkcjonowanie narządów wewnętrznych.

English EN Polski PL Русский RU